Atrakcje w Zielonej Górze

IMG_20171116_131002 (1)

Korzystając z pobytu w naszym Gościńcu, warto zaplanować sobie wycieczkę na zwiedzenie Zielonej Góry. Wiele dostępnych atrakcji miasta oraz punktów turystycznych przyciąga turystów z Polski, jak i z zagranicy. Najpopularniejszym punktem stolicy Ziemi Lubuskiej jest Palmiarnia, która mieści się na wzgórzu w centralnej części miasta.

Obiekt ten znajduje się w pobliżu Starego Miasta, które również warto zwiedzić, szczególnie spacerując w słoneczny dzień. Zielonogórski deptak zyskał na popularności przez rozlokowane na nim małe figurki, zwane Bachusikami, nawiązującymi do historii miasta.

W Zielonej Górze każdy znajdzie coś dla siebie. Są tutaj muzea, teatr, kina, kręgielnie, liczne restauracje i kawiarnie. Dla osób chcących spędzić czas w sposób aktywnych warto polecić Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Jest tam  basen, siłownia, salony odnowy. Fani sportu znajdą coś dla siebie, śledząc poczynania drużyny żużlowej lub koszykarskiej, gdzie obie walczą regularnie o miano krajowego mistrza w najwyższej fazie rozgrywek. Sporym zainteresowaniem cieszy się również galeria handlowa Focus Park, która powstała w miejscu dawnej fabryki wełny.

Największym organizowanym w Zielonej Górze corocznym wydarzeniem jest Winobranie, które nawiązuje do historii miasta, mocno związanej z winiarstwem. Stąd też szereg lokalnych winnic, które również warto zwiedzić i skosztować przy tym oferowanych przez nie specjałów, popisowych win. Samo Winobranie jest tygodniowym obchodem, porównywanym jednocześnie do tak zwanych dni miasta. Miasto odwiedza w tym czasie wiele muzycznych gwiazd, organizowane są liczne wydarzenia, biegi, spotkania. Oprócz Winobrania, Zielona Góra znana jest również jako zagłębie kabaretowe oraz organizator Festiwalu Piosenki Rosyjskiej.

Dla każdego coś miłego, a po powrocie ze zwiedzania miasta, warto zrelaksować się w przytulnym Gościńcu Słonecznym. Dobra kawa lub herbata przy kominku może być doskonałym uzupełnieniem dnia. A przy dobrej pogodzie, warto zasiąść na tarasie, delektując się otaczającą roślinnością  i harmonią tego miejsca.

brak odpowiedzi

Zostaw swój komentarz